تاثيرگذاری ذهن بر ماده

water_drop_v2

بخش دوم: تاثيرگذاري ذهن بر ماده (انرژي‏زايي)

  هوشياري آب                                             Consious Water

اين آب زنده است و پيام‏هاي ذهني ما را دريافت مي‏كند و عكس‏العمل نشان مي‏دهد.
بشر طي چندين قرن سعي در جدايي علم از معنويت داشته است. تمامي مذاهب و مكاتب معنوي، دوستي و محبت، نيت پاك، قصد رشد و تعالي را به بشر توصيه كرده‏اند و سرنوشت او را منتج از نيات، افكار و اعمال وي دانسته‏اند، تا بدانجا كه بزرگان گفته‏اند : “انسان همان است كه
مي‏ انديشد”.
اين مقاله به تأثير و قدرت انديشه، كلام، قصد و نيت، عشق و محبت، نيايش و دعا بر روي كريستال‏هاي آب مي‏پردازد و گوشه‏اي از شگفتي‏ها و اسرار و انوار الهي را به نمايش مي‏گذارد.
“ماسارو اموتو”(1) متولد ژوئيه 1943 و فارغ‏التحصيل رشته علوم انساني و داراي درجه دكترا در رشته “درمان غيرمتعارف”(2) از دانشگاه بين‏المللي است. او پس از آشنايي با نظريه آب دكتر “لي لورنزن”(3) محقق آمريكايي، به اين نظريه علاقمند شد و به تحقيق در اين زمينه ادامه داد. وي بعد از بررسي‏هاي بسيار متوجه شد كه كريستال‏هاي يخ بهترين حالت براي آزمايش‏هايش هستند زيرا يكي از ويژگي‏هاي آب اين است كه طبيعت واقعي خودش را در حالت انجماد بهتر از ساير حالات نشان مي‏دهد.
“اموتو” تحقيقات گسترده‏اي درباره تأثير كلام، عقايد و احساسات بر مولكول‏هاي آب انجام داده است. آزمايشات وي بالغ بر 10000 نمونه مي‏باشد. نتايج آزمايشات نشان مي‏دهد كه كريستال آب با توجه به احساسات و افكار انسان شكل‏هاي مختلفي پيدا مي‏كند. او مشاهده كرد كه تغييرات در اشكال كريستال‏هاي آب تحت تأثيرات گوناگون بسيار جالب است.
“ماسارو اموتو” پس از تحقيقات چند ساله خود در اين زمينه، كتاب “پيام آب”(4) را در دو جلد به رشته تحرير درآورد. به همراه اين كتاب فيلمي با نام “آب همه چيز را مي‏داند” نيز تهيه شده است.
در اين كتاب تصاويري واقعي از كريستال‏هاي آب گرفته شده است كه در ادامه متن بخشي از اين تصاوير همراه با توضيحات آن آورده مي‏شود.

تصوير (1) يك نمونه كريستال منجمد آب را نشان مي‏دهد. اين كريستال يخي مربوط به “سد فوجي‏وارا” در ژاپن است. اين كريستال يخي، كدر رنگ است و شفافيت لازم را ندارد و از شكل متقارن و منظم خود خارج شده است.

تصوير 1
بعد از برگزاري مراسم نيايش و دعايي كه در كنار سد برگزار گرديد، از كريستال‏هاي يخ زده آب مجدداً عكس برداري شد. در تصوير (2) همانطور كه ديده مي‏شود كريستال كدر و غير منظم به كريستالي سفيد ، شفاف و شش ضلعي تبديل شده كه نشان دهنده تأثير دعا و تغيير حالت كريستال است.

تصوير 2
تصوير (3) نيز بعد از مراسم نيايش از قطرات يخ زده آب “سد فوجي وارا” گرفته شده است. طبق اظهارات “اموتو” اين نمونه در ميان 10000 نمونه متفاوت بوده زيرا اين كريستال هفت ضلعي است.

تصوير 3
عكس‏هايي از قطرات تقطير شده آب گرفته شده است كه نشان مي‏دهد نمونه‏هاي متفاوت از آب تقطير شده، شكل‏هاي مختلفي دارند ولي هيچ كدامشان كريستالي نيستند. تصوير (4) يكي از اين تصاوير است. براي بررسي وضعيت گوناگون آب، قطرات تقطير شده را در بطري‏هايي ريختند و بر روي بطري‏ها نام افراد و يا عباراتي زيبا نوشتند. در مواردي هم موسيقي‏هاي زيبا و بوي گل در هوا پخش كردند.

تصوير 4
براي مثال، عبارت “متشكرم” را به زبان‏هاي مختلف، از جمله ژاپني و انگليسي روي بطري‏ها نوشتند. اتفاق بسيار جالب اين بود با تغيير زبان عبارت “متشكرم”، شكل كريستال قطرات آب نيز تغيير كرد. “اموتو” طي بررسي‏هاي خود بر روي كريستال‏هاي آب به نتايج جالبي رسيد:

شكل ساختاري كريستال‏هاي آب مناطق كوهستاني كه هواي تميزي دارند، بسيار زيبا و كاملا كريستالي است، در حاليكه شكل كريستال‏هاي آب مناطق آلوده و آب‏هاي راكد تغيير شكل يافته است.
اگر آب تقطير شده را در معرض موسيقي كلاسيك قرار دهيد، شكل متقارن و كريستالي كامل پيدا مي‏كند.
با نوشتن عباراتي مثل “متشكرم” بر روي بطري آب، شكل كريستال‏هاي آب همانند كريستال‏هايي مي‏شود كه در مجاورت موسيقي قرار گرفته‏اند.

تصوير 5
در صورتي كه در مجاورت كريستال‏هاي آب موسيقي “راك” يا “هِيوي متال” نواخته شود، گويي كريستال‏ها بمباران شده‏اند. افكار و احساسات منفي هم باعث بي‏نظمي كريستال‏هاي آب شده و آنها را از حالت متقارن و زيبا خود خارج مي‏كند. تصوير 6 مربوط به كريستالي است كه بر روي بطري آن نام هيتلر را نوشته بودند.

تصوير 6
زماني كه در مجاورت كريستال‏هاي آب گل‏هاي معطر باشد، كريستال‏هاي آب تمايل پيدا مي‏كنند كه به شكل همان گل درآيند.)تصوير 7)

تصوير 7
تصوير 8 مربوط به كريستالي است كه بر روي بطري آن عبارت “تو احمق هستي” را نوشته بودند. اين تصوير بسيار شبيه تصوير كريستال آبي است كه در مجاورتش موسيقي “هيوي متال” پخش شده بود.

تصوير 8
بر روي بطري‏هاي آب عبارات ديگري را هم امتحان كردند، مثلاً عبارت “بياييد اين كار را انجام دهيم” با عبارت “اين كار را بكن” متفاوت بود. در اولي كريستال‏هاي آب شكل كريستالي خود را حفظ كرده بودند ولي در دومي اصلاً كريستالي نبودند.

گاهي اوقات نتايج دعا و نيايش و افكار بلافاصله ديده نمي‏شوند و گاهي هم تغييرات، مولكولي هستند و با چشم ديده نمي‏شوند؛ اما به هر حال آزمايشات ثابت كرده‏اند كه تغييرات مذكور وجود دارند.

 حافظه آب

تحقيقات “ژاك بنه ويست”(5) متخصص آلرژي فرانسوي نشان مي‏دهد كه آب داراي “حافظه” است و مي‏تواند اطلاعات را ذخيره و منتقل كند. “بنه ويست” اساس توانايي ذخيره اطلاعات را در اين واقعيت مي‏داند كه مولكول‏هاي آب مي‏توانند در هر ثانيه چندين ميليون شكل مختلف به خود بگيرند ؛ از جمله مي‏توانند به شكل مارپيچي حلزوني درآيند كه مداري الكترومغناطيسي متشكل از پروتون‏هابر روي اتم‏هاي اكسيژن مي‏سازد.

اين ويژگي‏ها سبب شده است كه آب يكي از واسطه‏هاي مناسب براي انتقال اثر زيست – روان جنبشي(6) باشد. اين مسئله در دهه 1960 در مطالعات درمان‏گر مجارستاني “اسكار استباني”(7) نشان داده شده است. وي در آزمايشي با نيروي قصد و نيت نه تنها توانست اثر زيان بار محلول آب و نمك را بر روي گياهان از بين ببرد بلكه باعث رشد قابل توجه آنها نيز شد.(8)

 حرف آخر

همان طوري كه مي‏دانيد 70 درصد بدن انسان از آب تشكيل شده و همچنين 70 درصد كره زمين را هم آب پوشانده است. اين آب زنده است و پيام‏هاي ذهني ما را دريافت مي‏كند و عكس‏العمل نشان مي‏دهد. ما چه باور كنيم و چه باور نكنيم افكار، احساسات، نيات و قصدهاي‏مان خودآگاهي ما مي‏باشند و بر كالبد جسمي و حالات رواني، و بر شرايط زندگي ما و ديگران تأثيرگذارند.

پي ‏نوشت:
1-Masaru Emoto
2-Alternative Medicines
3-Lee Lorenzon
4-Messages From Wather
5-Jacques Benevist
6- Bio-Psychokinesis تأثيرگذاري رواني بر روي موجودات زنده
7-Oscar Estebany
8- براي اطلاعات بيشتر به كتاب پديده‏هاي انرژي‏زايي و رديابي نشانه‏هاي روح‏زايي، مجري طرح: مركز تحقيقات و مطالعات انرژي‏زايي و روح‏زايي، نشر حم، 1382 مراجعه نماييد.