پیش بینی های آخرالزمان (قسمت اول)

تألیف : لیدا وحدت

تدوین : ساناز پور بابک

در شماره ی قبلی نشریه ی حرکت دهندگان در مقاله« هشدار جهانی » مطابق نشانه ی « رنگین کمان معکوس » اینطور تحلیل کردیم و بنابر نص صریح کلام خداوند نتیجه گرفتیم که زمین در معرض طوفان ها و زلزله های بیشتری قرار خواهد گرفت . نگاهی هم به معانی نمادین رنگین کمان ( بعنوان نماد عهد خداوند درباره ی طوفان و زمین ) در میان مردمان آفریقا ، قفقاز و چین و دیگر فرهنگ ها داشتیم . حالا در این شماره از حرکت دهندگان می خواهم اخبار دیگری را از آینده پژوهان و پیشگویان سرشناس بیاورم. اخباری که هم جهت با تحلیل و نتیجه گیری های مقاله ی شماره ی یک هشدار جهانی است. البته چون این نشریه ، نشریه ایی تفکری است بنابراین شرط تعادل و انتقاد پذیری را واجب شمرده و پس از متن پرالایا ، متن آسمان آبی را که دقیقاً در ردّ مقالات هشدار جهانی ( و پرالایا ) است را آورده ام.

قبل از مطالعه ی پرالایا که عمدتاً درباره ی پیش بینی های قدیمی تر است ابتدا به نمونه ای از جدید ترین پیش بینی های علمی توجه کنید.

ناسا ( سازمان هوا و فضای آمریکا ) طی گزارشی محرمانه که بعدا ً‌در یکی از نشریات آمریکایی به چاپ رسید ، به بوش خبر داد که تغییرات آب و هوایی زمین بزرگ ترین خطری است که در آینده ی نزدیک آمریکا را تهدید می کند. تغییراتی که در پیش است می تواند بصورتی قاطع بر معادلات سیاسی ، اقتصادی و ژئوپلتیکی موجود اثر گذاشته و اوضاع را کاملاً تحت تأثیر قرار دهد . در این گزارش ، پیامد های بسیار ویرانگر تغییرات آب و هوایی ، مهم تر و یزرگ تر از خطر تروریزم معرفی شده است .

پرالایا

برخی از مراکز تحقیقاتی در انگلستان به سیاستمداران انگلیسی توصیه کرده اند که در سیاستگزاری ها و برنامه های آتی خود موضوع تغییرات مخرب آب و هوایی را کاملاً در ظنر قرار دهند. مطابق توصیه ی این مراکز ، در صورتی که برنامه های بعدی انگلستان و اروپا هماهنگ با دگرگونی های منفی اوضاع جوی نباشد ، باید منتظر وخامت شرایط زیستی در اروپا بود.

افزایش تعداد و شدت بلایای طبیعی طی سال های اخیر یکی از مسائلی است که ذهن محققان رشته های مرتبط با زمین و آب و هوا را به خود مشغول ساخته است .

شانس بقای نژاد بشر برروی کره زمین چقدر است ؟ در هردو عصر باستان و عصر جدید ، پیشگویی هایی درباره آخرین دوره زمین ( یا به تعبیر شرقی ها ، کالی یوگا ) وجود دارد . بسیاری از این پیشگوئی ها مبتنی بر شواهد علمی و مستندی هستند که با کمی انطباق بر وضعیت فعلی بشر ، به طریقی هشدار گونه ، انسان را از شرایطی بحرانی که در آن بسر می برد ، آگاه می سازد .

بنا بر متون کهن ، “کالی یوگا”، چهارمین و آخرین دوره  از دوره های چهار گانه ” ساتیا ” ، ” دواپارا” ، “ترتا ” و ” کالی ” است .دوره های قبلی دوره های طلا ، نفره و مس  بو ده اند و این دوره ، دوره آهن است .طول عمر انسان در این دوره حداکثر ۱۰۰ سال و میزان دانش او بسیار کمتر از دوره های قبل است .دوره ی کالی به نوعی ، دوره  تیرگی و رنج و دوری است . در این دوره لازم است انسان به شدت کار کند تا بتواند امورات خود را بگذارند .حال آن که  مثلاً در دوره ساتیایوگا از آنجا که بشر کاملاً با فطرت الهی خود و با طبیعت همسو بود ، طبیعت نیز احتیاجاتش را تامین می کرد و بدون تلاش و تقلا ، مایحتاجش را در اختیار او قرار می داد .در آن دوران طول عمر بشر بسیار زیاد و شبیه به افسانه بود او در حال وجد و جذبه به سر می برد .اما اکنون در “کالی یوگا ” وضع  به گونه ای دیگری ست .

حوادث خاصی که به طور پشت سر هم در زمان حاضر رخ می دهند.همگی به “پرالایا” (۱) اشاره دارند .”پرالایا “نامی است که به مجموع حوادث ( طوفان ، سیل و…) واقع در آخر زمان اطلاق می شود .

خداوند به طرق مختلف به انسان ها هشدار می دهد که فاجعه ی ساخته بشر نزدیک است اما این هشدار ، نادیده گرفته می شود .اتفاقات متعددی که هرروزه رخ می دهند و احتیاج به توجه بیشتری دارند ، یا اصلاً گزارش نمی شوند و یا فقط در چند سطر به آنها اشاره می شود .اکنون زمانی ست که بهترین استفاده برده می شود و انسان در جهت جبران کارهای گذشته ی خود تلاش کند.

شری نارندرا به جمع آوری پیشگوئی های متعددی که در طول دوران درباره ی و ضعیت زمین ، بشر و … انجام شده است ،  چنین اظهار داشت:

” زمانی که می ایستیم و به عقب می نگریم ، می توانیم پیشرفت سریع بدست آمده در زمانی کوتاه را ببینیم ولی در عین حال می توانیم شاهد فساد و تباهی در تمام جنبه های جامعه ی بشری باشیم گه واقعاً بدبختی عظیمی ست. هدف از نوشتن این مطالب ، ترساندن یا مشوش کردن اذهان خوانندگان نیست بلکه فقط ارائه ی حقایقی درباره ی فاجعه ی قریب الوقوعی است که ساخته دست بشر می باشد. گفته شده است که آینده مجموعه حوادث گذشته و حال است .در حالی که گذشته خارج کنترل ماست .می توانیم آینده را با عاقلانه تغییر دادن سبک زندگی و رفتار کنونی خود تغییر دهیم .ما چنان درگیر آسایش های مادی غیر لازم شده ایم که به بخش روحانی وجود خود، کمترین اهمیتی نمی دهیم .در حالی که با اهمیت دادن به این جنبه وجودمان است که زندگی بر روی زمین ، معنا و مفهوم واقعی خود را پیدا می کند “.

نویسنده در پیشگفتار کتاب خود ، چنین ادامه می دهد : تخریب همه جانبه ، تمام این جهان را در برگرفته است .آب آلوده است ، در بیشتری نقاط جهان هوا تقریباً غیر قابل تنفس است .میزان بارش باران در جنگل ها بسیار کم شده است .بنابراین شاهد تغییر آب و هوا در سرتاسر کره زمین هستیم . رشد جمعیت از کنترل خارج شده است .انسان ، این دشمن طبیعی تمام موجودات زنده ، زمین را به طور پیوسته تخریب می کند و در نتیجه ، نا بسامانی های بوم شناختی چون اثرات گلخانه ای ، سوراخ شدن لایه اوزون ، فوران آتشفشان ها ، زمین لرزه ها و … رو به افزایش است .هرکدام از ما مسئول مصیبتی هستیم که ” زندگی ” را بر روی کره زمین به مخاطره می اندازد.

پرسشی که می بایست اکنون به آن پاسخ دهیم ، این است :” اگرچه دیر شده است ولی آیا می توان بشر ، سایر موجودات زنده و این سیاره را نجات داد ؟ و آن را محیطی آرام برای تمام جانداران گرداند ؟”

نویسنده امیدوار است که خوانندگان ، مطالب را با نظری صحیح بررسی کنند و آگاهی عمومی جامعه را نیز نسبت به لزوم تغییر نگرش  و راه و روش زندگی ، بالا ببرند .پیشگوئی های جمع آوری شده به دو دسته ” پیشگوئی های عصر کهن ” و ” پیشگوئی های عصر جدید ” تقسیم می شوند که در بسیاری موارد ، مشابهت چشم گیری با یکدیگر دارند.

  • نوستراداموس : نوستر اداموس پزشکی فرانسوی ست که در قرن ۱۶ میلادی می زیسته است .او حوادث زیادی را برای قرون آتی پیش بینی کرده است .کتاب پیشگوئی او “اعصار ” نام دارد که به نظم نوشته شده است .با توجه به اتفاقاتی که پس از پیش بینی های وی رخ داده اند ، صحت و درستی پیشگوئی هایش را حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد تخمین می زنند.

او درباره فاجعه آخرزمان چنین می نویسد :

کسوفی رخ می دهد ، تاریک تر از هرکسوف دیگری که از ابتدای خلقت دنیا رخ داده است ( به غیر از کسوف پس از مرگ عیسی ) . در ماه اکتبر است که حرکت و چرخش این کره اتفاق می افتد و آن چنان است که گویی جاذبه زمین توازن خود را از دست داده و در شکاف و تاریکی همیشگی و ابدی فضا ، پرتاب شده و غوطه ور می ماند .زمین لرزه های شدید همه جا را فرا می گیردو ستاره ی دنباله داری در آسمان ظاهر می شود که حتی در روز هم دیده می شود

  • آرگاتی :(۳).صد ها سال پیش پادشاه آرگاتی پیشگویی ای انجام داده است .که اتفاقات آن زمان تا پایان قرن بیستم را شرح می دهد :

انسان ، روح خود را فراموش می کند .بزرگ ترین فساد ها در روی زمین دیده می شود. انسان مثل حیوانی خون آشام رفتار می کند و تشنه ی خون برادران خود می شود .جنگ شدیدی بین مردم دنیا در می گیرد .شهرهای بزرگ در آتش می سوزند .محبت و عشق  از میان می رود .همه گرسنه شده و سرانجام دنیا خالی از جمعیت خواهد شد .

  • یوهان فرید :(۴) یوهان فرید راهب قرن سیزدهم پیشگویی می کند : هنگامی که زمان موعود فرا می رسد ، زمانی که انسان با آخرین امتحان سخت خود روبه رو خواهد شد ، تغییرات تکان دهنده ای پیش روی او اتفاق خواهد افتاد.اختلاف دما کره ی زمین بسیار زیاد می شود .طوفان های شدید تاثیرات فاجعه آمیزی بر دنیا می گذارند.زلزله ، نواحی زیادی از دنیا را تخریب می کند و آب ها ، نواحی پست را در بر خواهند گرفت .این مسائل در نتیجه عوامل طبیعی نیست بلکه بشر در کار زمین دخالت می کند و به ابرها و به اعماق زمین نفوذ می کند .جهان پر از بی نظمی می شود و عصر آهن در پوچی فرو خواهد رفت .
  • سرخپوستان هوپی : تصفیه بزرگ ، زمانی رخ می دهد که مردم ، بیشتر به اهداف مادی نظر دارند تا اهداف روحانی .زمانی که رهبران مردم تبدیل به شیطان می شوند و مردان سفید خانه خود را در آسمان می سازند و این آخرین علامتی ست که دیده می شود پس از آن، زمان تغییرات عظیم فرا می رسد زیرا ساختن خانه در آسمان ، آخرین چیزی ست که انسان اجازه ی آن را دارد .قطبیت زمین عوض می شود. زمین مصیبت های زیادی چون زمین لرزه ، سیل ، قحطی و بیماری های خطرناک مسری را تجربه می کند .اگر تغییر انرژی قطبی به وقوع پیوندد ، اساس زندگی تغییر خواهد کرد.
  • نارایاناپا : در نزدیکی شهر بنگلور ، حدود ۱۶۰ سال پیش شخصی می زیست که درباره ی وقوع فاجعه ی بزرگ در کتاب خود به نام “دانش زمان آینده ” چنین پیشگویی می کند:

زمانی می آید که مردم بی قانون بر ملت حاکم می شوند .قحطی و بیماری های مسری شیوع پیدا می کند .در شمال کره ی زمین ، ستاره دنباله داری ظاهر می شود که با عث کنجکاوی مردم می گردد .آسمان در آن وقت به رنگ قرمز در می آید .در آن روز صدای وحشتناکی به گوش می رسد .گویی دوازده رعد در یک زمان غرش می کنند و تمام کوه ها و زمین به شدت می لرزند و انسان ها دست پاچه به هرسویی فرار می کنند.

  • ما ها بهاراتا :(۵) در بخشی از ماها بهاراتا ، زندگی در پایان “کالی یوگا” چنین توصیف شده است :

مردمی  وحشی و بی قانون بر ملل حکمرانی می کنند .آنها بدون هیچ ترس و واهمه ای در مورد نحوه ی زندگی ، دروغ های آشکار می گویند .باران های بی موقع ، دانه ها را خراب می کنند ، انسان ها بدون هیچ ناراحتی ، جنگل ها را نابود می کنند .در آن زمان ، پول پرستی ، اساس زندگی روزانه است .”صداقت ” ، کلمه ای فراموش شده است .بسیاری از کشورها غذایی برای خوردن ندارند و مردم از کمک فقرا امتناع می کنند .خشونت در بین ملت ها رایج می شود و هیچ جای امنی یافت نمی شود و …

در آن هنگام ، پایان زمان فرا می رسد

  • مکاشفه : در کتاب مقدس نیز شرحی در مورد بلای بزرگ آمده است که شخصی به نام وایت (۶) چنین تفسیری بر آن نگاشته است .

نیمه های شب است که خداوند قدرت خود را برای رهایی مردم آشکار می کند .انسان های شرور ، وحشت زده می شوند و درست کاران ، مسرور و خوشحال از حقیقت رهایی .ابرهای سیاه بالا آمده و از میان جایگاه مقدس ( بهشت ) صدای خداوند شنیده می شود که می فرماید :” انجام شد” و عظمت این صدا ، عرش و زمین را می لرزاند .

زمین لرزه ای شدید رخ می دهد ، چیزی که از پیدایش انسان تا آن زمان دیده نشده است .زمین لرزه ای بسیار قوی و بزرگ . به نظر می رسد آسمان باز و بسته می شود .کوه ها مثل برگ در میان باد می لرزند و صخره ها خرد شده و به هر سمت پاشیده می شوند .دریا مواج می شود .صدای غرش طوفان ها به گوش می رسد .کل زمین مثل موج دریا بالا و پائین می رود .سطح روی زمین شکسته می شود .چشمه ها خشک می شوند .باران سنگ می بارد و وزن این سنگ ها به اندازه ای  خواهد بود که بتوانند شهر ها را خراب کنند.

قصرشاهان یعنی همان جایی که ثروتمند ترین مردم خرج کرده اند تا خود را جاودان سازند ،در مقابل چشم ایشان تخریب می شود .

  • ویرا براهمندرا:(۷) مرد مقدس و پیشگویی که در قسمت جنوبی هندوستان می زیست .قسمت ذیل از کتاب کالا گنانا (۸) گرفته شده است .

“لذات دنیوی  همه را اغوا می کند .هر روز گناه افزایش می یابد.درگیری ، تمام دنیا را فرا می گیرد .مردم زیاد می خورند و زیاد می خوابند و صبر وشکیبایی خود را از دست می دهند و همواره بدون هیچ هدفی سرگردان در حرکتند .صداقت از بین می رود و مردم درستکار فراموش می شوند .تمامی دنیا می لرزد .از روی تپه های تیروپاتی (۹) ستاره ی دنباله داری ظاهر می شود .هوا د نیمروز تاریک شده و رود خانه ها به خاطر افتادن اشیاء از آسمان خشک می شوند .در نیمه شب در بسیاری از شهرها صداهای وحشتناک شنیده می شود.

دنیا به کام “پرالایا “فرو می رود و شاهد جنگ های بزرگ ، گازهای خفه کننده ، بالا آمدن سطح آب ها و بیماری های ناشناخته خواهد بود .

پی نوشت : 

۱-PRALAYA

۲-M.R.NARENDRA

۳-Arghati

۴-Johann friede

۵-Mahabharata

۶-E.A.White

۷-Veera Brahmendra

۸-Kaalagenana

۹-Tirupathi

نشریه تفکر متعالی شماره سه – بهار ۸۵